Siirry suoraan sisältöön

Harri Broman vieraana kerhoillassa

Kauppaneuvos, Broman Groupin hallituksen puheenjohtaja Harri Broman vieraili 18.10.2022 kerhoillassamme ja esitelmöi Bromanin suvun historiasta ja Broman Groupiin kuuluvien Varaosamaailman ja Motonetin kehityksestä sekä menestymisestä. Puolen tunnin mittaiseksi suunniteltu esitelmä venyi pienen mutta keskustelevan yleisön kysymyksiin vastatessa liki puolentoista tunnin mittaiseksi. Kerhoiltaan saapui vieraaksi myös Harri Bromanin isä, kauppaneuvos Väinö H. Broman. Muistoksi kerhoillassa vierailusta Väinö H. Broman ja Harri Broman saivat puheenjohtaja Tuomo Flinkmanilta yhdistyksen 50-vuotishistoriikit. Kuvat: Martti Puustinen

Kauppaneuvos Harri Broman
Paikalla oli vähän jäseniä mutta Harri Broman sai vastailla kysymyksiin runsaasti.
Puolen tunnin esitelmä venähti liki puolentoista tunnin mittaiseksi.
Kerhoiltaan saapui myös Harri Bromanin isä, Väinö H. Broman. Muistoksi vierailusta puheenjohtaja Tuomo Flinkman lahjoitti molemmille yhdistyksen 50-vuotishistoriikit.