Siirry suoraan sisältöön

Kerhotila vaihtui Malmikadulle

P-K Numismaatikoiden kerhotilan muuttotalkoot sujuivat 18.4.2023 mallikkaasti kun kymmenkunta yhdistyksen jäsentä osallistui yhdistyksen kirjakaappien ja niiden sisältämien tavaroiden siirtoon Rauhankadun purettavasta seurakunnan kiinteistöstä.

Martti Puustinen hankki muuttolaatikot, joita siirrettiin jäsenten autoihin Tuomo Flinkmanin tuomilla nokkakärryillä ja Timo Ruotsalainen yhdessä työntekijänsä kanssa hoiti kaappien kuljetuksen peräkärryllä. Muutto oli tehty klo 18:00 mennessä ja uusissa kerhotiloissa päästiin juomaan jo iltakahvit. Kiitoksia kaikille osallistuneille jäsenille reippaasta avusta!

Samalla suoritettiin myös olympiahopearahakokoelman arviointi, jonka toivat näytille liperiläiset jalkapalloilijaveljekset. Rahakokoelmasta tulee juttua seuraavaan Rajan Rahaan.